header header header


Media/Book/2013/9.jpg

Dzisiaj coś co zdecydowanie mogłabym polecić młodzieży (tej nieco młodszej). Jestem pewna, że Finn wraz z przyjaciółmi dostarczy swoim czytelnikom wiele rozrywki i emocji, wciągnie w swoje przygody i zaciekawi każdego kto chwyci po tę książkę. Ja sama z ogromną przyjemnością przysiadłam do tej lektury. Pochłonęłam ją w mgnieniu oka :) Książka ta jest bardzo zabawna, podczas czytania niejednokrotnie wybuchałam śmiechem ;) Jest również ekscytująca, byłam bardzo ciekawa co wydarzy się dalej... Pomysł na fabułę jest interesujący, książka ta zrobiła na mnie jak najbardziej dobre wrażenie. Dzięki niej zażyjemy sporej dawki śmiechu, czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie i sądzę, że młodzież nie będzie nudzić się podczas tej lektury. Ja sama pochłonęłam ją całą i jestem z tej książeczki zadowolona. Zaciekawiła mnie i rozśmieszyła. U młodszych czytelników na pewno również wzbudzi wielkie zainteresowanie :) Polecam!

Media/Book/2013/10.jpg

Klara zawsze marzyła o własnym koniu. Śledź jej losy na jeździeckich ścieżkach, zawodach w skokach przez przeszkody, przeżycia w szkole i pasjonujące przygody.

Media/Book/2013/11.jpg

Czy ktoś wie, co to jest arachibutryfobia? To lęk przed masłem orzechowym przyklejającym się do podniebienia. Bohaterowie Szkoły Strachu udowadniają, że bać się można się prawie wszystkiego. Ale też, że można z tym walczyć! Madeleine czuje strach przed owadami, przede wszystkim pająkami; Lulu ma klaustrofobię; Garrisona paraliżuje lęk przed dużymi zbiornikami wodnymi; a Theo jak na nastolatka zbyt często myśli o śmierci. Żeby pomóc w przezwyciężeniu tych fobii, rodzice wysyłają ich na wakacje do Szkoły Strachu, prowadzonej przez tajemniczą panią Wellington. Dzieci ogarnia przerażenie na myśl, że w tej dziwnej szkole będą musiały spędzić dwa miesiące - w dodatku jako jedyni jej uczniowie. A wystraszą się jeszcze bardziej, gdy dowiedzą się, co naprawdę je czeka... Szkoła Strachu to książka dla dzieci, które przekonały się, co to strach i lęk, i tych, które nie chcą się już więcej bać.

Media/Book/2013/12.jpg

W tej samej chwili łopata Mrówki uderzyła o coś twardego. Henke rzucił się na kolana i zaczął wygrzebywać ziemię rękoma. - Mam ją! – zawołał, wyciągając czarną skrzynkę. Pozostali zebrali się wokół niego. Skrzynka była blaszana, trochę większa niż pudełko po butach. Kiedy nią potrząsnął, coś zabrzęczało w środku. Rozpiął klamry i ostrożnie uniósł wieko. Pozostali nachylili się zaciekawieni. Wnętrze wysłane było granatowym aksamitem. Na podkładce z małymi przegródkami leżało ponad dwadzieścia zegarków – jeden obok drugiego. Wyglądały na bardzo drogie. Henke podniósł podkładkę i ich oczom ukazała się kolejna – z perłowymi naszyjnikami. - Skarb – wyszeptał Leo bez tchu.

Media/Book/2013/13.jpg

Jacek Gawęda rozpoczyna naukę w gdańskim liceum i bardzo stara się żyć jak zwyczajny nastolatek. Nie jest to łatwe, gdy mieszka się w mieście opanowanym przez mroki, a najlepszy przyjaciel włóczy się po świecie pod postacią pioruna kulistego. Natalia Gradowska to z pozoru zwykła dziewczyna, która nie ma pojęcia o istnieniu czarów. Wraz z rodzicami ciągle przeprowadza się z miasta do miasta. Kiedy postanawiają zamieszkać w Gdańsku, Natalia jeszcze nie wie, że ta decyzja zaważy nie tylko na jej przyszłości, ale przyszłości całego magicznego świata. /p>

Media/Book/2013/14.jpg

Gdy Cally spostrzega swą zmarłą mamę w dzień urodzin taty (kiedy to, tak się składa, przypada pierwsza rocznica jej śmierci), jasną, wyraźną i rzeczywistą, jak wszystko dookoła, nikt jej nie wierzy. Ani tata, który nie jest w stanie wypowiedzieć imienia żony, odkąd zmarła, ani brat, zamknięty w swoim pokoju i skupiony na tym, by uzyskać jak najwięcej punktów podczas testu na prawo jazdy, ani reszta zawiedzionej rodziny. Wkrótce potem Cally zostaje uznana w szkole za osobę, która wszystko psuje, przyjaciółki odwracają się od niej, a ojciec zmusza rodzinę do przeprowadzki. Wszystko w życiu dziewczynki zdaje się walić. Poza tym, czy jest sens mówić, skoro nikt cię nie słucha?

stat4u

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl