header header header

SPOTKANIE Z BAJANKĄ- MONIKĄ SKIKIEWICZ

data dodania: środa 15 maja 2019

9 maja o godz. 9.00 w Samorządowej Szkole Podstawowej w Nowym Folwarku odbyło się spotkanie z BAJANKĄ- Moniką Skikiewicz, zainicjowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wrześni, w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Monika Skikiewicz- jak sama o sobie mówi-żona, mama, logopeda, animator ,filolog, pedagog, dziecięcy instruktor teatralny.  Stara się czerpać z dziecięcej fantazji, razem z nimi koloruje świat, dzięki nim poznaje nowe blaski codzienności.  Wymyśla zabawy dla najmłodszych i tych nieco starszych.

W warsztatach tematem był „Żubr Pompik” Tomasza Samojlika wzięło udział 49 uczniów z klas I szkoły podstawowej. Dzieci dowiedziały się, że Pompik jest małym, ale bardzo ciekawym świata żubrem zamieszkującym Puszczę Białowieską, który żyje wraz ze swoimi rodzicami – tatą Pomprukiem, mamą Poradą, oraz małą siostrzyczką Polinką. Seria składa się z krótkich opowiadań mających charakter edukacyjny. W ramach każdej przygody Pompik spotyka jakieś zwierzę zamieszkujące puszczę i poznaje jego obyczaje lub ma styczność z jakimś zjawiskiem przyrodniczym. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, brały udział w doświadczeniach, oraz zabawach ruchowych. Na koniec każde z dzieci otrzymało dyplom za udział w warsztatach i uzyskało tytuł Przyjaciela Żubra Pompika.

stat4u

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl